Dziś podzielę się z Wami dwiema historiami, które łączy słowo klucz lub zdanie przełomowe.

Znajoma kilka miesięcy temu rozpoczęła odchudzanie pod okiem dietetyka. Miała dwa podejścia do rozpoczęcia tej podróży. Pierwsze latem zeszłego roku pozostało tylko w jej głowie. Drugie w styczniu było już działaniem😊.

Poszła na pierwszą wizytę z przekonaniem, że się nie uda. Że w Jej wieku, z chorobami towarzyszącymi i menopauzą nic się nie zmieni. Mądra pani dietetyk po wywiadzie, pomiarach i przekazaniu zaleceń do zdrowego odżywiania powiedziała: no to zobaczymy jak BĘDZIE pani chudnąć. I to BĘDZIE (nie „czy”, „jeśli”) dało motywację do działania, wiarę w powodzenie. BĘDZIE to słowo klucz tej historii. W rezultacie dzisiejszy wynik to -26 cm w obwodach i -5 kg tłuszczu, dodatkowo w bonusie cholesterol w normie i proste, zdrowe posiłki na co dzień.

Kilka dni temu rozmawiałam ze znajomym po wielu latach przerwy. Podziękował mi za zdanie, które do Niego powiedziałam 9 lat temu. Rozważał wtedy zmianę ścieżki zawodowej z klasycznego etatu na konsultanta.

„Nie musisz być menagerem, żeby być dobrym konsultantem” powiedziałam wtedy.

Zakładał, że najpierw powinien osiągnąć pozycję kierowniczą, żeby zrealizować swoje marzenie. Dziś jest spełnionym zawodowo senior menagerem w znanej firmie konsultingowej😊 Bardzo mnie ujęło, że to zdanie miało na Niego taki wpływ i że jest mi za nie wdzięczny.

Więcej wpisów w kategorii „Rozwój” znajdziesz: TUTAJ